Odstranění tetování nelaserovou metodou

Tato metoda odstraňení tetování se nazývá Rejuvi Tattoo Remover. Jedná se nelaserovou metodu. Odstranění tetování či permanentního make-upu se děje formou přetetování za pomoci tetovacího nástroje. Tato technika odstranění je zákonitý postup, na rozdíl od zázraků na počkání.
V porovnání s různými laserovými metodami a jinými metodami odstraňování tetováže je tato mnohem účinnější, nezávisí na typu barvy, je méně bolestivá, je bezpečnější a mnohem levnější.

Odstraňení tetování revoluční technikou Rejuvi Tattoo Remover je momentálně nejoblíbenějším výrobkem ve Spojených státech Amerických a stále více se rozšiřuje i v Evropě. Přípravek na odstraňování tetování byl vynalezený biochemikem v roce 1988 v USA, V San Franciscu v Kalifornii.

Důvodem jeho oblíbenosti je, že uvedený způsob odstranění tetování disponuje oproti ostatním postupům, více inovativními vlastnostmi:
1. nejedná se o korekční tetování překrytím původního tetování, ani odstranění tetování laserem či zbroušením
2. v případě správně provedeného ošetření se po zákroku ošetřený povrch zahojí bez jizev za pomoci protizápalového krému a polysiloxan gelu
3. zákrok je méně bolestivý než jiné metody odstranění tetováže
4. odstraňuje každou tetovací barvu (např. při odstranění tetování za použití laseru není možné odstranit modrou a zelenou barvu)
5. tato metoda je mnohem levnější než doposud aplikované postupy
6. nemá jiné nepříjemné vedlejší účinky (např. hyperpigmentace, hypopigmentace,..)

 

Tetování a permanentní make-up je vlastně napigmentování nerozpustných pigmentů do vrchní vrstvy pokožky a je velmi složité ho odstranit jakýmkoliv detergentem či rozpouštědlem. Chirurgické odstranění či odstranění laserem je velmi finančně náročné a může mít mnoho nežádoucích vedlejších účinků jako např. neúplné odstranění, keloidní jizvy a kožní depigmentace apod.

Odstraňení tetování revoluční technikou Rejuvi Tattoo Remover využívá jedinečný chemický mechanizmus změkčení tetovaných pigmentů, které postupně přicházejí na povrch pokožky ve formě strupu, se kterým tetovací pigmenty odcházejí. Tato technika je vhodná na odstranění všech tetovacích barev, je efektivnější, při odborném postupu a správném ošetření nejsou žádné jizvy anebo minimální a hlavně je tento postup odstranění tetování méně finančně nákladný.

Při správném použití a příznivých okolnostech postačí 1 – 2 sezení potřebné na odstranění nežádoucího permanentního make-upu, při trvalém tetování je potřebné absolvovat 2 – 7 procedúr v závislosti na velikosti a hloubce tetování. Riziko zjizvení je minimální, záleží i na předispozici jednotlivce. Čas potřebný na odstanění tetování závisí na velikosti dané plochy. Po prvním ošetření je nutné nechat pokožku 2 – 3 měsíce regenerovat, ošetřené plochy budou zpočátku pokryté stroupky, které je potřeba nechat samovolně odpadnout. Ošetřené místo je nutné po odpadnutí stroupku mazat speciálním krémem, který zákazník obdrží po absolvování zákroku jako součást procedúry. Po odpadnutí stroupku jsou plochy začervenalé, postupně se však zmenší, až je pokožka úplně zregenerovaná.

Proces odstraňování tetování a permanentního make-upu začíná vstupním pohovorem, kdy zákazník vyplní formulář. Před zákrokem se nesmí zákazník pít alkohol, neměl by být hladový a kůže na ošetřovaném místě nesmí být jinak poškozená (např. zápalem). Samotná proces odstraňování se skládá ze 4 kroků:


1. použití lokálního anestetika Painway Solution
2. použití Rejuvi Tattoo Removeru, který se tetovacím přístrojem vpíchává do plochy, kterou chceme odstranit. Postup se 2x opakuje – čas trvání je asi 1 hodina
3. část, která je pokrytá přípravkem se nechá uschnout – na pokožce se začne tvořit stroupek, který se v žádném případě nesmí strhávat – než se stroupek sám odloupne trvá asi 7 – 20 dní
4. až stroupek samovolně odpadne, pokožka se ošetřuje speciálním krémem Super Soothing Cream, v případě náchylnosti ke keloidní jizvě polysiloxan gelem, který zákazník obdrží při prvním sezení – čas nutný k ošetřování pokožky po zákroku je 1 – 3 měsíce
V případě, že ošetřené místo bude nést ještě stále známky tetování (např. při neodborném provedení původního tetování můžou být pigmenty hlouběji v pokožce) se celá procedúra opakuje stejným postupem.

Následná péče po aplikace Rejuvi Tattoo Remover


1. Ošetřené plochy by měly zůstat suché po celou dobu utváření stroupku, min. však 3 dni. Je třeba se vyvarovat přímého kontaktu s !vodou!, tělesné námahy, plavání, sauně a slunění
2. Na ošetřeném místě se vytvoří stroupek, který je třeba nechat samovolně odloupnout (7 – 20 dní). Je nutné vyhýbat se namáčení ve vodě a tření o oděv – v tomto případě je třeba použít jako ochranu před třením náplast dostatečné velikosti, která se ale nepřilepí na na vzniklý, již suchý, stroupek. Přítomnost vody se dá akceptovat na 1 – 2 minuty po 3 dnech, ne však kontakt s mýdlem. Ošetřené místo se jemně osuší tlakem suchého a čistého kosmetického ubrousku – neutírat!
3. V případě infekce nutno kontaktovat osobu, která zákrok prováděla a začervenalé místo kolem stroupku jemně atírat přípravkem Bacitracin za použití vatových tyčinek (je dostupný v lékárně).
4. Když je vše v pořádku, ošetřené místo bez zápalu po odpadnutí stroupku se jemně natírá vatovými tyčinkami speciálním krémem Super Soothing Cream určenou po aplikace Rejuvi Tattoo Remover, který je součástí procedury a je určený na domácí použití po samovolném odpadnutí stroupku, kdy kůže po několik týdnů může být začervenalá a v průběhu 2 -3 měsíců se zregeneruje a obnoví.
5. V případě svědění NEŠKRABAT! - po násilném sloupnutí stroupku může dojít ke zjizvení pokožky. Při tetování na těle může dojít i ke zjizvení pokožky i na základě neodborně hluboko provedení původního tetování (permanentní make-up se netetuje tak hluboko), v tomto případě se doporučuje nanášet na ošetřenou plochu gelový polysiloxan Kelo-Cote, který je součástí procedúry.
6. Když není barva na některých oblastech dostatečně odstraněná, proces se opakuje najdříve za 2 – 3 měsíce.
7. Nejdříve za 2 – 3 měsíce se může znovu na vyhojené místo provést další tetování anebo permanentní make-up.