Odstranění tetování

Princip ošetření 
Pro každou barvu tetováže či intenzitu pigmentu je důležité zvolit vhodný typ nastavení přístroje a hlavice s odpovídající vlnovou délkou. Hlavice produkuje krátké záblesky (pulsy) intenzivního světla, které procházejí přes vrchní vrstvu kůže, aniž by ji výrazněji porušily. Jsou částečně pohlcovány pigmentem a dochází k jeho následném rozstřelení (takzvaná fotodisrupce). Zákrok není nikterak bolestivý, pro zmírnění pocitu lehkého pálení lze na ošetřované místo aplikovat znecitlivující krém. Poškozené barevné částice odstraní imunitní systém kůže nebo se oloupou spolu s poškozenými povrchovými buňkami. K nežádoucímu zjizvení tak téměř nedochází - objevuje se pouze ve čtyřech procentech případů. Ošetření malých projevů či obrázků trvá pouze několik minut, u větších zabere zákrok i půl hodiny. Ošetření se musí několikrát opakovat.


A - Melanin (pigment) v pokožce
B - Melanin se roztřišťuje tím, že absorbuje energii, kterou přístroj generuje
C - Melanin je roztříštěn
D - Částice melaninu jsou vylučovány z těla

Hojení
Po ošetření kůže začervená, oteče a místy může dojít k mírnému narušení jejího povrchu. Po zhojení kůže můžeme výkon znovu zopakovat, většinou s odstupem několika týdnů. Také při této relativně šetrné metodě je velmi důležitá následná péče o hojící se místo. Ošetřené místo je nutno dva až tři měsíce chránit krémem s vysokým UV faktorem.

Otázky a odpovědi

Co vše PureSkin dokáže?
PureSkin nabízí možnost bezbolestně se zbavit nechtěných tetování, ale také stařeckých či slunečních pigmentových skvrn a nevhodně provedeného permanentního make-upu.

Jak PureSkin pracuje?
Impulzy projdou pokožkou aniž by ji poškodily a rozstřelí tmavé pigmenty na malé částečky, které jsou následně za pomoci bílých krvinek vstřebány. Přístroj pracuje s přesností na jednu tisícinu milimetru a tím je dosaženo maximálního šetření okolní tkáně. Počítejte s tím, že především na profesionální tetování bude potřeba více sezení – pigmentace je totiž uložena ve více vrstvách pod sebou, které je třeba rozbít postupně.

Jste vhodným kandidátem na ošetření?
Pokud trpíte traumatickým tetováním (například po pádu na škváru) či jste nositelem již nežádoucího tetování, trápí vás sluneční či stařecké pigmentové skvrny (vitiligo), potom pravděpodobně budete vhodným uchazečem pro tento zákrok. Je třeba, abyste byli realističtí ve svých očekáváních.

Jaký je postup před odstraněním tetování a pigmentací?
Při první konzultaci ošetřující posoudí stav vašeho problému a navrhne nejvhodnější postup tak, aby bylo dosaženo co nejlepšího výsledku. 

Je nutná anestezie před ošetřením?
Ošetření PureSkin je sice intenzivní, ale přesto velmi šetrné. Často bývá přirovnáváno k žahnutí kopřivou. Ve většině případů není nutno použít znecitlivění. U rozsáhlejších ošetření je možno využít místní anestézie znecitlivující mastí či lehké analgosedace. Pokud jste extrémně citliví na bolest, můžete si tento způsob anestézie vyžádat.

Co je nutné dělat po zákroku PureSkin?
Výhodou ošetření PureSkin je, že kůže není výrazně poškozena. Může dojít k jejímu mírnému začervenání a otoku, ale ten rychle ustupuje. Někdy se mohou objevit drobné stroupky, které se brzy odloupnou. Po tomto ošetření nedochází k tvorbě jizev. Ošetřené místo je po ošetření nutné chránit před slunečním zářením po dobu několika týdnů. Používejte krémy s vysokým UV filtrem (50+).

Jaký je výsledek odstranění tetování a pigmentací?
Bohužel se nedá nikdy předem odhadnout, kolik ošetření bude odstranění potřebovat. To bohužel záleží na velkém množství faktorů. Především na hloubce vpichu, množství a kvalitě pigmentu a na citlivosti pokožky.

 

odstraneni tetovani