Permanentní make-up

Co je vlastně permanentní make up?

Permanentní make-up je metoda dočasného líčení, při které se do horní vrstvy pokožky - epidermu, implantují přírodní barviva, jedná se tedy o tzv. mikropigmentaci. V současné době je za nejpřirozenější metodu permanentního make-upu považována metoda microblading.

Permanentní make-up je vhodný pro ženy jakéhokoli věku. Vždy je klientce doporučen nejvhodnější a přirozený způsob nalíčení.
Místy aplikace permanentniho make-upu jsou oční víčka, rty a obočí. Na začátku celé procedury se zákrok perfektně předkreslí speciální tužkou. K samotné aplikaci dojde až po té, když klientka s návrhem bez výhrady souhlasí. Při aplikaci permanentniho make-upu klientka leží. Délka samotného zákroku se pohybuje od 1 až do 2 hodin, podle náročnosti a typu úpravy obličeje. Po aplikaci permanentního
make-upu může dojít k lehkému začervenání či otoku, který se ztratí během prvního dne. Je běžné, že se v místě aplikace permanentního make-upu objeví drobné stroupky, které se nesmí v žádném případě olupovat nebo škrábat. Klientka dostane s sebou speciální mast, kterou si bude stroupky potírat a ty se samy po 3-4 dnech odloupnou. V prvních dnech po aplikaci pigmentu se pigmentovana místa nesmí namáčet, vystavovat nadměrnému slunečnímu záření atd. (viz. pár rad na závěr)

Neumíte si představit, že se vám do pokožky obličeje zapichuje nějaká jehla?
Vaše obavy jsou zbytečné. Permanentní make-up se provádí buď ruční metodou nebo speciálním přístrojem za pomocí jemné jehly. Bolest je y\;potlačena lokálními anestetiky. Pracuje se s jednorázovými pomůckami, v roušce a v rukavicích, aby se zamezilo vzniku infekce. Používáme nejmodernější metody aplikace permanentniho make-upu, které minimalizují případnou doprovodnou bolest při zákrocích a zároveň umožňují profesionální stylizaci komplikovaných, ale i těch nejdrobnějších korekcí. Nejvyšší standard používaných barevných pigmentů umožňuje při výběru odstínu individuální přístup ke každé klientce a zároveň je zárukou velmi dobré snášenlivosti i trvanlivosti.

SoftTap Permanent Make-Up - revoluce v permanentním make-upu!

softap logo 

Novinka v oblasti aplikace permanentního make-upu!
SoftTap Permanent Make-Up přináší novinku do oblasti aplikace permanentního make-upu - žádná bolest, až poloviční čas aplikace, nikdy nemění výslednou barvu, možnost korekce špatně provedeného starého permanentního make-upu!

!Unikátní technika obočí - vypadá jako skutečné chloupky!

Registrovaná značka a produkty určené pouze pro profesionály - SoftTap Permanent Make-Up - nejpřirozenější vzhled ze všech kosmetických značek.

SofTap Permanent Make-Up má 3 výhody:
1. SofTap Permanent Make-Up zkracuje dobu aplikace permanentního make-upu až na polovinu!
Výhoda SofTap Permanent Make-Up spočívá v použití většího množství jehel najednou.
2. SofTap Permanent Make-Up je bezbolestný!
SofTap Permanent Make-Up používá 2 fáze anestezie. První fáze anestezie se používá na cca 10 minut před zákrokem a slouží k umrtvení vrchní vrstvy pigmentovaného místa. Druhá fáze anestezie se používa na již pigmentované místo, přímo do rány, a aplikuje se opakovaně. Pokaždé, když klientka ucití bolest, je znovu a znovu použita druhá fáze anestezie
3. SofTap Permanent Make-Up nikdy nezmění svou barvu!
Se SofTap barvami se už nikdy nemusíte bát, že Váš permanentní make-up změní svou barvu, např. změna černého obočí na modré či zelené, z červených rtů se stanou fialové apod. SofTap Permanent Make-Up používá studené a teplé barvy, které jsou dále rozděleny na světlé, střední a tmavé barvy. Vybrat odstín je maličkost - SofTap Permanent Make-Up nabízí až 34 odstínů barev. Volba správné barvy je snadná, bez potřeby mixáže s jinou barvou, nebo odhadování správně naředěného odstínu a následného strachu, jak bude barva v konečné fázi vypadat. Též naprostou novinkou je použití SofTap korektorů. Používají se např. ke zesvětlení starého permanentního make-upu o 2 až 3 odstíny, k potlačení modrých či šedých odstínů v obočí nebo je-li finální barva Vašich rtů fialová.

Jak vybrat Vaši barvu?
Jak jistě víte, vybrat Vaši správnou barvu, je ta nejdůležitější věc celé procedůry. Další důležitá věc je, použít správný odstín pro správné místo.
Bylo zjištěno, že každý vidí barvy jinak nebo nevidí odstíny, co jiný v kůži vidí. Proto SofTap vyvinul barvy, které nejen pomůžou tyto odstíny všem rozeznat, ale taky utvořit ten nejlepší přírodní výsledný efekt barev pro naše klientky. SoftTap barvy prošly přes 3000 testovacími procedůrami s vynikajícími výsledky. Není nutné mixovat nebo neutralizovat ani jednu ze SoftTap barev.
SofTap barvy jsou vyrobeny pro snadné užití a neobjevují se ani žádné zvláštní změny barevnosti jako např. změna černého obočí na modré atd.
Revoluční nemixované pigmenty - od roku 1988 používá SofTap Permanent Make-Up ty nejbezpečnější a nejpřírozeněji vyhlížející pigmenty. SofTap pigmenty jsou barvy, kterým se dá naprosto věřit. S více jak desetiletou prací na SofTap pigmentech je dokazáno, že barvy jsou hypoalergenické a MRI nezávadné. Všechny barvy SofTap jsou přísně sledované,jsou používány jen vysoce kvalitní hypoalergenní ingredience, které neobsahují žádné FD&C nebo D&C prvky. SoftTap systemy jsou jedny z nejlehčích systémů, co se používání a práce s nimi týká. SoftTap barvy jsou bohaté, krémové barvy, které umožňují mít plnou kontrolu nad výběrem odstínů.
Veškeré SofTap patentované přípravky a nářadí Vám s jistotou dodávají 100% komfort a kompletní přírozený vzhled, díky čemuž je SofTap tak známý.

ambs
Obočí, oční linky, rty

3D obočí – unikátní techniky microblading, stínované obočí ombre achloupkované obočí
Naše obočí je přirozené, nevypadá jako úporná čára, nebo narýsované čárky podle pravítka! Vypadá jako skutečné chloupky!
Nejčastěji žádané zákroky:

 • ztmavení obočí a jeho zvýraznění
 • korekce vad v symetrii a délce obočí
 • doplnění chybějící části obočí
 • oprava vzhledu obočí po nevhodně provedeném nebo starším permanentním make-upu

 y1

Oční linkya stínované (barevné) 3D oční linky
Permanentním make-upem oční linky se docílí optického zhuštění řas, vytvoření oční linky, optického vyrovnání velikosti a vzhledu obou očí. Doporučuji vám spíše decentní provedení, než tvrdé orámování očí.

Linka modelovací a linka postupně se rozšiřující nám vytvaruje lehce mandlový tvar oka, je určena především zákaznicím se sklonem k pokleslým víčkům, či kulatým tvarem oka.

Linka stínovaná je určena pro ty z Vás, které toužíte po dramatickém pohledu s výraznějšími 3D očními linkami, které se pigmentují jako kombinace dvou odstínů, přičemž tmavší se vpravuje mezi řasy a těsně nad řasy a světlejší směrem na víčko. Může se takto docílit i jemného barevného stínu na horním víčku.

y2

Linka pouze v řasách je určena pro velice přirozený vzhled oka, vytváří nám iluzi řas i v případě, že zcela chybí. Je vhodná pro zákaznice s malýma zapadlýma očima, ale také především pro všechny ženy, které chtějí pouze oko zvýraznit. Takto vytvořené oční linky navíc zvýrazňují oči u žen a mužůs řídkými řasami, kdy dojde k jejich optickému zhuštění.

Linka dolní se provádí přes celé oko.

Nejčastěji žádané zákroky:
- vytvoření oční linky mezi očními řasami
- optické zhuštění řas
- vytvoření iluze očních řas i tam, kde zcela chybí
- korekce tvaru oka nebo jeho optické zvětšení

3D rty
S plnými rty vypadáte nejen mladší, ale také optimističtěji a sexy. Permanentní make-up rtů klientce zaručí vždy perfektně upravené, smyslné a plné rty. Spočívá ve vytvoření kontury rtů a následné vystínování podél kontury, či korekci vad v symetrii a výšce rtů.
Na rtech se nedělají pouhé kontury, které jsou ještě někdy k vidění, ale jde o jemné vystínování celé plochy s pozvolným přechodem od výraznějších okrajů. Cílem celého zákroku je dosažení ideálního tvaru, plnosti, výraznější barvy, a hlavně přirozeného vzhledu.

Kontura rtů s podstínováním
je určena pro ty z Vás, které máte symetrický tvar a poměrně sytou barvu rtů, při absenci výraznější kontury pro dosažení přirozeného zvýraznění samotné kontury. Metodou není vhodné korigovat asymetrie rtu ani opticky zvětšovat jejich plnost. Kontura rtů se pigmentuje tón v tónu s přirozenou barvou Vašich rtů. Pro dosažení přirozeného vzhledu rty tónujeme od vnějšího okraje směrem do středu rtů.

Plně vybarvené 3D rty
Zapomeňte na rtěnky a konturovací tužky, které musíte opakovaně aplikovat. Tato metoda je určená pro klientky s jakýmkoli typem rtů, řeší mírné asymetrie a také se s ní dá docílit i optického zvětšení rtů. Při této metodě se rty pigmentují dvěmi až třemi odstíny. Můžete si vybrat od jemných přirozených odstínů až po dramatické, syté módní odstíny. Záleží na efektu, kterého chcete docílit. Při barvení rtů se na konturu používá přechod od tmavšího pigmentu, který plynule přechází do světlejšího směrem ke středu rtu. Nejsvětlejší pigment aplikovaný do středu rtu je krásně rojasní, dodá jim plastický a plný vzhled.

y3 

Novinka! Barevná výplň rtů
Provádí se bez kontury, do rtů je po celé jejich ploše aplikován barevný pigment a jeho výsledkem je přirozeně zvýrazněná retní červeň. Tento úkon není v Čechách zatím tolik známý, ale v cizině se jedná o běžný zákrok.

y4

Nejčastěji žádané zákroky:

 • korekce vad v symetrii a výšce rtů
 • zvýraznění barvy a optické zvětšení rtů
 • kontura a vystínování rtů podél kontury
 • oprava nepřirozené barvy rtů po starším permanentním make-upu

Pár rad na závěr

Permanentní make-up je dvoufázový proces a je nutné dodržovat následující pokyny.
Po aplikaci permanentního make-upu může dojít k zarudnutí, mírnému otoku, který během krátké doby odezní.
Po úpravě rtů – doporučujeme nesjednávat si důležité schůzky (otok, výrazná barva), rty se jemně potírají doporučeným krémem Bepanthen Plus.
Po aplikaci očních linek – mírný otok víček může přetrvávat ještě do druhého dne, klientka si může přikládat na oči studené obklady, nebo vykapávat oči oční vodou. Víčka se nepotírají žádným krémem nebo mastí. Přísný zákaz používání oční kosmetiky po dobu 1 týdne.
Po úpravě obočí - je barva výraznější, tmavší než bude po vyloupnutí stroupků. Místo jemně potírat doporučeným krémem, netrhat stroupky.

Užitečné rady pro permanentní make-up:

 • Před zákrokem nepijte kávu a alkoholické nápoje.
 • Přijďte odlíčená, pokud možno odpočatá a ne hladová.
 • Pro nositelky kontaktních čoček – přijďte, prosím, v brýlích.
 • Pro prevenci vzniku oparů používejte před zákrokem dostatek vitamínů, především vitamíny řady B a vitamin C.
 • Vzniklé stroupky (odpadávající kůži) po zákroku NIKDY neloupejte ani neodlupujte!
 • Pigmentovaná místa nikdy neoplachujte vodou.
 • Po dobu 24 hodin nepijte kávu či víno.
 • Pokožku po dobu hojení ošetřujte speciální mastí Bepanthen Plus.
 • Po dobu hojení nepoužívejte na pigmentovaná místa kosmetické přípravky, líčidla a samoopalovací krémy.
 • Po dobu hojení se vyhýbejte příliš prašnému či jinak znečištěnému prostředí.
 • Po dobu hojení pigmentovaná místa nikdy nenamáčejte (plavání apod.)
 • Než se pigmentovaná místa zcela vyhojí, vyhýbejte se pobytu na slunci či soláriu, po vyhojeni používejte krémy s ochranným faktorem 50 SPF.
 • Na pigmentovaná místa nepoužívejte přípravky s bělícími účinky.
 • Po výkonu plné výplně rtů nevykonávejte hygienu úst (čištění zubů), z důvodu obsahu desinfekčních a bělících složek.
 • Při barvení řas či obočí počítejte s kratší dobou trvání permanentního make-upu z důvodu používání kysličníku.