Permanentní make-up

permanentní make-up

Co je vlastně permanentní make up?

Permanentní make-up je metoda dočasného líčení ... při které se do horní vrstvy pokožky - epidermu, implantují přírodní barviva, jedná se tedy o tzv. mikropigmentaci. Nejnovější a nejpřirozenější metodou aplikace permanentního make-upu je SofTap Permanent Make-Up. Lze tak upravit velikost, hustotu i šířku obočí nebo v případě chybějícího obočí jej lze kompletně vymodelovat, oči lze zvýraznit oční linkou a též můžeme upravit také rty, zlepšit jejich tvar, či potlačit případnou asymetrii. Novinkou pro pány i dámy je Head Style.

Vzhledem k tomu, že tento zákrok na několik let ovlivní vzhled Vaší tváře, je opravdu nesmírně duležité obezřetně vybrat spravne pracoviste, kde si permanentní make-up necháte provést. Opravy nepovedených aplikací permanetního make-upu totiž stojí další peníze a hlavně jsou tyto situace poměrně stresující.

Permanentni make-up je vhodný pro ženy jakéhokoli věku. Vždy je klientce doporučen nejvhodnější a přirozený způsob nalíčení. Místy aplikace permanentniho make-upu jsou oční víčka, rty a obočí. Na začátku celé procedury se zákrok perfektně předkreslí speciální tužkou. K samotné aplikaci dojde až po té, když klientka s návrhem bez výhrady souhlasí. Při aplikaci permanentniho make-upu klientka leží. Délka samotneho zákroku se pohybuje od 1 až do 2 hodin, podle náročnosti a typu úpravy obličeje. Po aplikaci permanentního make-upu může dojít k lehkému začervenání či otoku, který se ztratí během prvního dne. Je běžné, že se v místě aplikace permanentního make-upu objeví drobné stroupky, které se nesmí v žádném případě olupovat nebo škrábat. Klientka dostane s sebou speciální mast, kterou si bude stroupky potírat a ty se samy po 3-4 dnech odloupnou. V prvních dnech po aplikaci pigmentu se pigmentovana mista nesmi nenamáčet (plavání apod.) či vystavovat nadměrnému slunečnímu záření atd. (viz. pár rad na závěr).

 Neumíte si představit, že se vám do pokožky obličeje zapichuje nějaká jehla?

Vaše obavy jsou zbytečné. Permanentní make-up se provádí buď ruční metodou nebo speciálním přístrojem za pomocí jemné jehly. Bolest je potlačena lokálními anestetiky. Pracuje se s jednorázovými pomůckami, v roušce a v rukavicích, aby se zamezilo vzniku infekce. Používám nejmodernější metody aplikace permanentniho make-upu, které minimalizují případnou doprovodnou bolest při zákrocích a zároveň umožňují profesionální stylizaci komplikovaných, ale i těch nejdrobnějších korekcí. Nejvyšší standard používaných barevných pigmentů umožňuje při výběru odstínu individuální přístup ke každé klientce a zároveň je zárukou velmi dobré snášenlivosti i trvanlivosti.

SoftTap Permanent Make-Up - revoluce v permanentním make-upu!

Novinka v oblasti aplikace permanentního make-upu! SoftTap Permanent Make-Up přináší novinku do oblasti aplikace permanentního make-upu - až 34 odstínů barev, žádná bolest, až poloviční čas aplikace, nikdy nemění výslednou barvu, možnost korekce špatně provedeného starého permanentního make-upu!

!Unikátní technika obočí - vypadá jako skutečné chloupky!

Registrovaná značka a produkty určené pouze pro profesionály - SoftTap Permanent Make-Up - nejpřirozenější vzhled ze všech kosmetických značek.

SofTap Permanent Make-Up má 3 výhody:

1. SofTap Permanent Make-Up zkracuje dobu aplikace permanentního make-upu až na polovinu!
Výhoda SofTap Permanent Make-Up spočívá v použití většího množství jehel najednou. Počet jehel používaných pro SofTap je od 1 do 114 jehel. Nedochází tudíž k opakovanému poškozování pigmentovaného místa jako u ostatních, běžně používaných metod permanentního make-upu, kde jsou použity maximálně 3 jehly najednou. Tím se snižuje zároveň i krvácivost pigmentovaného místa téměř na minimum a při správném následném ošetřovaní nedochází k tvorbě stroupků.

2. SofTap Permanent Make-Up je bezbolestný!
SofTap Permanent Make-Up používá 2 fáze anestezie. První fáze anestezie se používá na cca 10 minut před zákrokem a slouží k umrtvení vrchní vrstvy pigmentovaného místa. Druhá fáze anestezie se používa na již pigmentované místo, přímo do rány, a aplikuje se opakovaně. Pokaždé, když klientka ucití bolest, je znovu a znovu použita druhá fáze anestezie. Dochazí tak ve většině případech k úplné bezbolestivé aplikaci permanentního make-upu.

3. SofTap Permanent Make-Up nikdy nezmění svou barvu!
Se SofTap barvami se už nikdy nemusíte bát, že Váš permanentní make-up změní svou barvu, např. změna černého obočí na modré či zelené, z červených rtů se stanou fialové apod. SofTap Permanent Make-Up používá studené a teplé barvy, které jsou dále rozděleny na světlé, střední a tmavé barvy. Vybrat odstín je maličkost - SofTap Permanent Make-Up nabízí až 34 odstínů barev. Volba správné barvy je snadná, bez potřeby mixáže s jinou barvou, nebo odhadování správně naředěného odstínu a následného strachu, jak bude barva v konečné fázi vypadat. Též naprostou novinkou je použití SofTap korektorů. Používají se např. ke zesvětlení starého permanentního make-upu o 2 až 3 odstíny, k potlačení modrých či šedých odstínů v obočí nebo je-li finální barva Vašich rtů fialová.

SofTap Permanent Make-Up vs. ostatní metody aplikace permanentního make-upu:

Permanentní make-up SofTap

 • nekrvácí
 • nedělají se stroupky
 • téměř nebolestivý
 • použití rychlejšího a účinnějšího anestetika (působí téměř ihned)
 • nepigmentuje se do takové hloubky pokožky jako u klasického PMU
 • nezůstávají jizvy
 • barva po čase zcela vymizí
 • barva se nezmění
 • tzv. postupná metoda – pigment se do pokožky zpracovává postupně (pomaleji než u klasického PM), proto je běžné více sezení
 • detailnější předkreslení (nejdřív se pigmentované místo předkreslí barevnou speciální tužkou), to proto aby kosmetička i klientka přesně věděla kudy povede jehla
 • vypadá přirozeně

Klasická metoda permanentního make-upu

 • pigmentované místo hodně krvácí
 • pigmentuje se do větší hloubky pokožky
 • bolestivá metoda
 • často zůstávají jizvy a dělají se stroupky
 • barvy hodně pigmentují – mění barvu
 • předkreslení nebývá tak důkladné (individuální)
 • není to postupná metoda – obvykle 1 sezení (v ceně bývá jedna korekce)
 • pigment se nikdy úplně nevytratí

 

Jak vybrat Vaši barvu?

Jak jistě víte, vybrat Vaši správnou barvu, je ta nejdůležitější věc celé procedůry. Další důležitá věc je, použít správný odstín pro správné místo.
Bylo zjištěno, že každý vidí barvy jinak nebo nevidí odstíny, co jiný v kůži vidí. Proto SofTap vyvinul barvy, které nejen pomůžou tyto odstíny všem rozeznat, ale taky utvořit ten nejlepší přírodní výsledný efekt barev pro naše klientky. SoftTap barvy prošly přes 3000 testovacími procedůrami s vynikajícími výsledky. Není nutné mixovat nebo neutralizovat ani jednu ze SoftTap barev. SofTap barvy jsou vyrobeny pro snadné užití a neobjevují se ani žádné zvláštní změny barevnosti jako např. změna černého obočí na modré atd.barva

Revoluční nemixované pigmenty - od roku 1988 používá SofTap Permanent Make-Up ty nejbezpečnější a nejpřírozeněji vyhlížející pigmenty. SofTap pigmenty jsou barvy, kterým se dá naprosto věřit. S více jak desetiletou prací na SofTap pigmentech je dokazáno, že barvy jsou hypoalergenické a MRI nezávadné. Všechny barvy SofTap jsou přísně sledované,jsou používány jen vysoce kvalitní hypoalergenní ingredience, které neobsahují žádné FD&C nebo D&C prvky. SoftTap systemy jsou jedny z nejlehčích systémů, co se používání a práce s nimi týká. SoftTap barvy jsou bohaté, krémové barvy, které umožňují mít plnou kontrolu nad výběrem odstínů. Veškeré SofTap patentované přípravky a nářadí Vám s jistotou dodávají 100% komfort a kompletní přírozený vzhled, díky čemuž je SofTap tak známý.

 

Obočí – unikátní technika!

Naše obočí je přirozené, nevypadá jako úporná čára, nebo narýsované čárky podle pravítka! Vypadá jako skutečné chloupky! Po permanentním make-upu obočí odejdete a nikoho nenapadne, že máte obočí vytetované - výsledek je naprosto přirozený. Není třeba se po výkonu maskovat – obočí vypadá jako po nabarvení u kosmetičky.
Obočí můžeme znovu vytvarovat, změnit velikost, šířku, tvar i jeho hustotu. Oceníte to zvláště, pokud jste podlehla dobovému trendu vytrhávání obočí do tenkých linií a dnes toužíte po jeho opětovném obnovení, popřípadě doplnění chybějící části.

Nejčastěji žádané zákroky: obočí

 • ztmavení obočí a jeho zvýraznění
 • korekce vad v symetrii a délce obočí
 • doplnění chybějící části obočí
 • oprava vzhledu obočí po nevhodně provedeném nebo starším permanentním make-upu
Oční linky

Permanentním make-upem oční linky se docílí optického zhuštění řas, vytvoření oční linky, optického vyrovnání velikosti a vzhledu obou očí. Doporučuji vám spíše decentní provedení, než tvrdé orámování očí. Linka modelovací a linka postupně se rozšiřující nám vytvaruje lehce mandlový tvar oka, je určena především zákaznicím se sklonem k pokleslým víčkům, či kulatým tvarem oka. Linka pouze v řasách je určena pro velice přirozený vzhled oka, vytváří nám iluzi řas i v případě, že zcela chybí. Je vhodná pro zákaznice s malýma zapadlýma očima, ale také především pro všechny ženy. které chtějí pouze oko zvýraznit. Takto vytvořené oční linky navíc zvýrazňují očí i u žen s řidkými řasami, kdy dojde k jejich optickému zhuštění. Linka dolní se provádí přes celé oko.

Nejčastěji žádané zákroky: oční linky

 • vytvoření oční linky mezi očními řasami
 • optické zhuštění řas
 • vytvoření iluze očních řas i tam, kde zcela chybí
 • korekce tvaru oka nebo jeho optické zvětšení

 

 

 

Rty

S plnými rty vypadáte nejen mladší, ale také optimističtěji a sexy. Permanentní make-up rtů klientce zaručí vždy perfektně upravené, smyslné a plné rty. Spočívá ve vytvoření kontury rtů a následné vystínování podél kontury, či korekci vad v symetrii a výšce rtů. Na rtech se nedělají pouhé kontury, které jsou ještě někdy k vidění, ale jde o jemné vystínování celé plochy s pozvolným přechodem od výraznějších okrajů. Cílem celého zákroku je dosažení ideálního tvaru, plnosti, výraznější barvy, a hlavne přirozeného vzhledu. Kontura rtů s částečným podstínováním je určena pro ty z Vás, které máte to štěstí, že Vaše rty mají dokonalý tvar a chcete nechat jejich krásu jen lehce podtrhnout.
Pokud máte jeden ze rtů výrazně menší, doporučila bych Vám zvětšení rtů s použitím částečného vystínování pod konturou. Při nevýrazných konturách rtů (např. po oparech) a při mdlé barvě rtů, která splývá s pokožkou obličeje, Vám doporučuji kompletní vystínování horního i dolního rtu barvou o 2 až 3 odstíny výraznější. Trpíte-li povislými koutky, které jsou způsobeny tím, že horní ret je kratší než spodní, opticky zvětšíme horní ret po stranách a opět vystínujeme.
Běžné permanentní metody úpravy rtů jsou založeny na pouhém vytvoření kontury rtů, která pak působí přiliž výrazně a tím i nepřirozeně. Naopak touto metodou se nanáší pigment od kontury směrem dovnitř rtů postupně vystínováním tak, aby rty si i po zvýraznění zachovaly přirozený vzhled.
Novinka! Barevná výplň rtů - provádí se bez kontury, do rtů je po celé jejich ploše aplikován barevný pigment a jeho výsledkem je přirozeně zvýrazněná retní červeň. Tento úkon není v Čechách zatím tolik známý, ale v cizině se jedná o běžný zákrok.

Nejčastěji žádané zákroky: Rty

korekce vad v symetrii a výšce rtů
zvýraznění barvy a optické zvětšení rtů
kontura a vystínování rtů podél kontury
oprava nepřirozené barvy rtů po starším permanentním make-upu

 

 


Pár rad na závěr

Permanentní make-up je dvoufázový proces a je nutné dodržovat následující pokyny: po aplikaci permanentního make-upu může dojít k zarudnutí, mírnému otoku, který během krátké doby odezní po úpravě rtů – doporučujeme nesjednávat si důležité schůzky (otok, výrazná barva), rty se jemně potírají doporucenym krémem po aplikaci očních linek – mírný otok víček může přetrvávat ještě do druhého dne, klientka si může přikládat na oči studené obklady, nebo vykapávat oči oční vodou. Víčka se nepotírají žádným krémem nebo mastí. Přísný zákaz používání oční kosmetiky po dobu 1 týdne. po úpravě obočí - je barva výraznější, tmavší než bude po vyloupnutí stroupků. Místo jemně potírat doporučeným krémem, netrhat stroupky.

Užitečné rady pro permanentní make-up:

 • Před zákrokem nepijte kávu a alkoholické nápoje.
 • Pro nositelky kontaktních čoček - přijďte, prosím, v brýlých.
 • Přijďte odlíčená, pokud možno odpočatá a ne hladová.
 • Pro prevenci vzniku oparů používejte před zákrokem dostatek vitamínů, především vitamíny řady B a vitamin C.
 • Vzniklé stroupky po zákroku NIKDY nestrhávejte.
 • Pigmentovaná místa po dobu 24 hodin neoplachujte vodou.
 • Po dobu 24 hodin nepijte kávu či víno.
 • Pokožku po dobu hojení ošetřujte speciální mastí, kterou dostanete
 • Po dobu hojení nepoužívejte na pigmentovaná místa kosmetické přípravky, líčidla a samoopalovací krémy.
 • Po dobu hojení se vyhýbejte příliš prašnému či jinak znečištěnému prostředí.
 • Po dobu hojení pigmentovaná místa přiliš nenamáčejte (plavání apod.)
 • Než se pigmentovaná místa zcela vyhojí, vyhýbejte se pobytu na slunci či soláriu, po vyhojeni používejte krémy s ochranným faktorem 50 SPF.
 • Na pigmentovaná místa nepoužívejte přípravky s bělícími účinky.
 • Při barvení řas či obočí počítejte s kratší dobou trvání permanentního make-upu z důvodu používání kysličníku.